(Magyar) ADT Arcanum adatbázis: Arcanum Digitális Tudománytár ingyenesen elérhető

arcanum

Prelegerea susținută de Snezhana Dimitrova

Snezhana Dimitrova, the associate professor of the South-West University “Neofit Rilski”, Blagoevgrad will hold a public lecture at our department. The title of the lecture: Hunger, Diseases and Women Revolt: Social Anger and WWI. Venue: Popovici room, Faculty of Letters

Conferință

Deschiderea anului universitar

Munca de teren

(Magyar) Záróvizsga- Írásbeli

exam-1200x640

Call for Papers

Prelegerea publică a lui Nagy Zoltán

Vă invităm să participați la prelegerea publică online a lui Nagy Zoltán (Universitatea din Pécs, Ungaria) pe 9 martie, ora 14:00 (UTC+2). Vă rugăm să rețineți că prelegerea va fi în limba maghiară.

Prelegerea publică a lui Szakolczai Árpád

We kindly invite you to join Árpád Szakolczai‘s (University College Cork) online public lecture Living in Trickster Land: A Political Anthropology of Trickster Logic on November 26th, 13:00 (UTC+2). For further information please see the facebook event here or you can directly join the Zoom session here.

Conferinţă

Departamentul de Etnografie și Antropologie Maghiară coorganizează o conferință despre istoria disciplinei pe 22 octombrie 2021. Pentru un program detaliat, vă rugăm să vizitați pagina noastră de Facebook.

Órarend