A Hungarológia Doktori Iskola éves hallgatói konferenciája

A BBTE Hungarológia Doktori Iskolája április 19-én szervezi meg éves hallgatói konferenciáját. Románia legnagyobb és elsőként alapított magyar nyelvű doktori iskolájának 54 hallgatója közül az idei konferencián 24-en mutatják be friss kutatási eredményeiket az irodalomtudomány, nyelvészet és néprajz témaköréből, a nap végén pedig bemutatják a 2023-as szakmai eszmecsere válogatott anyagát tartalmazó konferenciakötetet. A konferencia kiemelt meghívottja – és egyben a szakmai bizottság elnöke – dr. Szilágyi Márton, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára, egykori kolozsvári vendégprofesszor, aki plenáris előadással nyitja meg a BBTE Bölcsészkarának kis dísztermében sorra kerülő alkalmat. A rendezvény fő támogatója és szakmai partnere a Kolozsvári Akadémiai Bizottság.

A konferencia programfüzete INNEN letölthető.

hdi_konf_2024_p2

Kategória: Uncategorized